top of page

GLT - no vārdiem "glued laminated timber", kas nozīmē "līmēta laminēta koksne" vai "līmēta koka konstrukcija." Rūpnieciski ražots būvmateriāls no atsevišķiem dažādu dimensiju skujkoksnes dēļiem, kuri salīmēti savā starpā.

Izmantošana - Nesošās un nenesošās konstrukcijas. Sienas, pārseguma paneļi un jumts. Ražošanas, industriālās ēkas, angāri un dzīvojamās mājas. Var kombinēt ar metālu, dzelsbetonu, mūra vai cietā akmens konstrukcijām.  GLT būvdetaļu un paneļu kvalitāte pieļauj, izmantošanu redzamās vietās.
 

GLT ir sertificējams ar  CE marķējumu - EN14080:2013, kas atbilst šī brīža būvniecības un ēku renovācijas prasībām.

Unikāli izmēri: Iespējas izgatavot līdz pat 24 metri garumā,  biezums/platums- no 50 mm līdz 500 mm, augstums- no 80 mm līdz 1500 mm
Izmēru stabilitāte: Mitrums ir 12%, + - 2 %. Līmēta koka brusas nevērpjas un saglabā savu ģeometrisko formu
Vieglums: šī funkcija atvieglo apkopi un montāžu / demontāžu. Līmētas laminētas koksnes svars ir aptuveni piecas reizes mazāks nekā betona sijām
Līdz 20mm pieļaujams; no 20 mm labojams ar koka korķiem.png
3.jpeg
Untitled design (37).png
GLT paneļu priekšrocības
 • Ātra, ērta un vienkārša montāža

 • Elementu izgatavošana ražotnē būtiski samazina izmaksas

 • Slodzes piemērotas tūliņ pēc montāžas

 • Izmēru stabilitāte pateicoties līmēšanai un tehniskajai žāvēšanai

 • Sagatavošanās darbi var tik veikti neatkarīgi no laikapstakļiem

 • Augsta uguns un ķīmiskā noturība

 • Nav jārēķinās ar papildus laiku materiālu sacietēšanai

 • Zemais būvkonstrukciju svars samazina montāžas izmaksas

 • Zemākas prasības un izmaksas pamatu izveidei

 • Pēc montāžas darbi tiek veikti bez aizkavēšanās

 • Celtniecības laikā neveidojās papildus mitrums ēkā

 • Pateicoties paneļu virsmas kvalitātei, sienas telpu iekšpuse nav jāapšuj vai jāapstrādā

 • Paneļos tiek iestrādāti kanāli, kas nodrošina vietu elektroinstalācijai un nav redzami

 • Starp tradicionālajiem celtniecības materiāliem, kokam ir visaugstākā siltuma uzglabāšanas kapacitāte

Svarīgi
Lai uzstādītu un uzglabātu līmētus koka paneļus jāņem vērā, ka materiāls uzkrāj ūdeni, piemēram, lietus vai celtniecības  un var izraisīt lielu mitruma palielināšanos. Retos gadījumos tas var mainīt paneļa tilpumu, izraisot deformāciju un radot ierobežojumus savienot paneļus.
Līmētas koksnes paneļus jāaizsargā no mitruma apklājot ar plēvi.

GLT koksnes degšanas process ir stabils un viegli prognozējams, masīvajām koka kolonām, sijām un paneļiem ir ļoti laba ugunsizturība. Koksne degšanas laikā pārogļojas un šī pārogļošanās ievērojami ilgu laiku izolē iekšējās daļas no turpmākiem bojājumiem. Pārogle kļūst par izolācijas slāni, kas novērš pārmērīgu temperatūras paaugstināšanos paneļa nesadegušajā kodolā. Tas ir šis neietekmētais kodols, kas turpina darboties ugunsizturības periodā.

 

Projektēts tiek tā, lai ēku nesošās konstrukcijas garantētu lielu uguns pretestību. Līmētie koka elementi atbilst visām jaunākajām un striktākajām prasībām, tādējādi ugunsgrēka laikā nodrošinot drošu cilvēku evakuāciju. Pēc veiktiem pētījumiem un testiem, atsevišķos gadījumos pastāv iespējamība, saglabāt ēkas nesošās konstrukcijas arī pēc ugunsgrēka.

1.png
2.png
caurl.jpg

Lai samazinātu siltumenerģijas patēriņu ēkā, nepieciešams nodrošināt zemu gaiscaurlaidību ēkas norobežojošajās konstrukcijās. Svarīgi saprast, ka ēkas konstrukciju zema gaiscaurlaidība nav saistīta ar “konstrukciju elpošanu” un telpu ventilāciju, bet gan ar konstruktīviem neblīvumiem, kas galvenokārt var veidoties norobežojošo konstrukciju salaidumu vietās. Daudzu Latvijas energoefektīvo projektu vājā vieta ir tā, ka nav atrisināti ēkas gaiscaurlaidības jautājumi.
    Caur dažādiem neblīvumiem ieplūstošā gaisa sasildīšana var veidot pat 40% no kopējiem siltuma zudumiem. Liela nekontrolēta gaisa plūsma rada arī caurvēju, mitruma bojājumus konstrukcijās un telpu pārkaršanu vasarā.
    Tāpēc realizējot katru projektu, tiek pievērsta liela uzmanība šim aspektam. Līmētais koka panelis palīdz mums atrast labāko risinājumu, jo tas ir ideāli piemērots energoefektīvu ēku būvniecībā.

GLT siju standarta izmēri

Standarta šķērsgriezumi.png
Liekti elementi
Augstas kvalitātes līmētiem kokmateriāliem ir raksturīga augsta kravnesība, izmēru stabilitāte un spēja veidot koka detaļas gandrīz jebkurā formā. Līmēti kokmateriāli ir pieejami taisnā un izliektā formā, paverot gandrīz neierobežotu dizaina brīvību koka konstrukcijā.

 
Liektie elementi ir paredzēti dārza māju, noliktavu celtniecībai.

Pilns loks sastāv no diviem liektiem elementiem, nav nepieciešama atsevišķa jumta konstrukcija, jo liektie elementi veido gan sienas, gan jumta daļu. Salīdzinoši īsā laikā posmā iespējams iegūt mājas karkasu un jumtu – mēs to izdarījām vien pāris stundās. Nav nepieciešami pamati.

Iespējas manipulēt ar mājas garumu, sākot no 1,20 m. 

Platums- 3,10 mm, augstums 2,37 m

Loka garums -3440 mm

Biezums - 30 mm

Platums -145 mm

Augstums - 2370 mm

Untitled design (39).png
bottom of page