Koka paneļu mājas ir inovatīva tehnoloģija, kuras būvniecības pamatā ir līmēta laminēta koksne, kas ir rūpnieciski ražots būvmateriāls no atsevišķiem dažādu dimensiju skujkoku koksnes dēļiem, kuri tiek salīmēti savā starpā.
Šādas mājas plusi ir īsāks būvniecības laiks - līdz 50 %, zemākas prasības pamatu ierīkošanā, jo tiek izmantoti gatavi telpiski elementi. Pateicoties būvmateriālu īpašībām mājas siltināšana vai jebkāda veida apšūšana ir paveicama vienkārši, precīzi un ilgtermiņā noturīgi. Būvmateriālu svars ir 5-6 reizes mazāks nekā dzelzsbetonam, tāpēc kravas nogādei nepieciešams mazāk kravas transportu un būvlaukumā- mazāk jaudīga celšanas tehnika. Jāpiemin, ka būvmateriāliem ir augsta uguns un seismiskā noturība, atbilstoši ekspluatējot ēka kalpos vairāk kā 100 gadus. Būvniecības process ir tīrs un kluss, neveidojas atlikumi.
Vizuālais izskats interjerā
Māja no līmētiem koka paneļiem piešķir interjeram dabisku un situ atmosfēru. Koksnes dabiskā tekstūra rada mājīgumu un eleganci, kas ir grūti sasniedzams ar citiem būvmateriāliem. Koka paneļu sienas neprasa papildus apšūšanu pateicoties to augstajai virsmas kvalitātei, kas ļauj saglabāt dabisku un estētiski pievilcīgu izskatu.
Izvēloties līmēta koka paneļu mājas, jūs iegūstat ne tikai inovatīvu un ilgtspējīgu būvniecības risinājumu, bet arī elegantu un mājīgu interjeru, kas būs piemērots gan moderniem, gan tradicionāliem stiliem.
Kāpēc būtiski ir izvēlēties būvēt no koka?
Būvējot ēkas no koka, mēs varam ievērojami samazināt būvniecības nozares ietekmi uz klimatu. Koka ēkas spēj uzglabāt lielu daudzumu CO2, kas ir būtisks klimata krīzes apkarošanā. Pētījumi liecina, ka tikai Eiropā koka ēkām ir potenciāls uzglabāt 420 miljonus metriskos tonnu CO2 nākamajos 20 gados. Lai gan ir lielas izredzes, ka koks kā būvmateriāls kļūs aizvien populārāks, joprojām ir daži izaicinājumi, kas jāpārvar, piemēram, ilgtspējīga mežu apsaimniekošana un piegādes ķēdes nodrošināšana.
Inovatīva Tehnoloģija
Būvniecības pamatā ir Līmēta Laminēta Koksne, kas ir rūpnieciski ražots būvmateriāls no atsevišķiem dažādu dimensiju skujkoku koksnes dēļiem, kuri tiek salīmēti savā starpā.
Īsāks Būvniecības laiks
Līdz 50% īsāks būvniecības laiks. Zemākas prasības pamatu ierīkošanai. Pateicoties gatavajiem telpiskajiem elementiem montāžas process ir ļoti ātrs
Ekoloģiska Būvniecība
Videi draudzīgs un oglekli iekapsulējošs būvmateriāls. Būves iekšpusē sienas nav papildus jāapšuj vai jāveic apmešana. Būvniecības process ir tīrs un kluss, neveidojas atlikumi.
Komunkācijas
Paneļos tiek iestrādāti kanāli, kas nodrošina vietu elektroinstalācijai un nav redzami. Urbšanas caurumi elektroinstalācijai iespējami gandrīz visās elementu savienojumu vietās. Visi savienojumi ir vienkārši izpildāmi un ekonomiski izdevīgi
Viegli Transportējams
Būvmateriāla svars ir 5-6 reizes mazāks nekā dzelzsbetonam, tāpēc kravas nogādei ir nepieciešams mazāk kravas transporta vienību, būvlaukumā - mazjaudīgāka celšanas tehnika.
Aizsardzība pret karstumu
Starp tradicionālajiem celtniecības materiāliem, kokam ir visaugstākā siltuma uzglabāšanas kapacitāte.
Absorbē saules enerģiju un
ļoti maz siltuma tiek novadīts mājas iekšpusē.
Uzglabātā saules enerģija nakts stundās tiek izdalīta atpakaļ
Vienkārša Siltināšana
Pateicoties būvmateriāla īpašībām, ēkas siltināšana vai jebkāda veida apšūšana ir paveicama vienkārši, precīzi un ilgtermiņā noturīgi.
Ilgmūžība
Būvmateriālam ir augsta uguns un seismiskā noturība. Atbilstoši ekspluatējot, ēka kalpos 100 + gadus.
Līmēta koka paneļa gaiscaurlaidība
Lai samazinātu siltumenerģijas patēriņu ēkā, nepieciešams nodrošināt zemu gaiscaurlaidību ēkas norobežojošajās konstrukcijās. Svarīgi saprast, ka ēkas konstrukciju zema gaiscaurlaidība nav saistīta ar “konstrukciju elpošanu” un telpu ventilāciju, bet gan ar konstruktīviem neblīvumiem, kas galvenokārt var veidoties norobežojošo konstrukciju salaidumu vietās. Daudzu Latvijas energoefektīvo projektu vājā vieta ir tā, ka nav atrisināti ēkas gaiscaurlaidības jautājumi.
Caur dažādiem neblīvumiem ieplūstošā gaisa sasildīšana var veidot pat 40% no kopējiem siltuma zudumiem. Liela nekontrolēta gaisa plūsma rada arī caurvēju, mitruma bojājumus konstrukcijās un telpu pārkaršanu vasarā.
Tāpēc realizējot katru projektu, tiek pievērsta liela uzmanība šim aspektam. Līmētais koka panelis palīdz mums atrast labāko risinājumu, jo tas ir ideāli piemērots energoefektīvu ēku būvniecībā.
Ugunsdrošība
GLT koksnes degšanas process ir stabils un viegli prognozējams, masīvajām koka kolonām, sijām un paneļiem ir ļoti laba ugunsizturība. Koksne degšanas laikā pārogļojas un šī pārogļošanās ievērojami ilgu laiku izolē iekšējās daļas no turpmākiem bojājumiem. Pārogle kļūst par izolācijas slāni, kas novērš pārmērīgu temperatūras paaugstināšanos paneļa nesadegušajā kodolā. Tas ir šis neietekmētais kodols, kas turpina darboties ugunsizturības periodā.
Projektēts tiek tā, lai ēku nesošās konstrukcijas garantētu lielu uguns pretestību. Līmētie koka elementi atbilst visām jaunākajām un striktākajām prasībām, tādējādi ugunsgrēka laikā nodrošinot drošu cilvēku evakuāciju. Pēc veiktiem pētījumiem un testiem, atsevišķos gadījumos pastāv iespējamība, saglabāt ēkas nesošās konstrukcijas arī pēc ugunsgrēka.
GLT paneļu priekšrocības
-
Zemais būvkonstrukciju svars samazina montāžas izmaksas
-
Izgriezumi, urbšanas caurumi un atveres ir vienkārši un precīzi paveicami uz vietas
-
Ātra, ērta un vienkārša montāža
-
Elementu izgatavošana ražotnē būtiski samazina izmaksas
-
Slodzes piemērotas tūliņ pēc montāžas
-
Izmēru stabilitāte pateicoties līmēšanai un tehniskajai žāvēšanai
-
Sagatavošanās darbi var tik veikti neatkarīgi no laikapstakļiem
-
Augsta uguns un ķīmiskā noturība
-
Nav jārēķinās ar papildus laiku materiālu sacietēšanai
-
Zemais būvkonstrukciju svars samazina montāžas izmaksas
-
Zemākas prasības un izmaksas pamatu izveidei
-
Pēc montāžas darbi tiek veikti bez aizkavēšanās
-
Celtniecības laikā neveidojās papildus mitrums ēkā
-
Pateicoties paneļu virsmas kvalitātei, sienas telpu iekšpuse nav jāapšuj vai jāapstrādā
-
Paneļos tiek iestrādāti kanāli, kas nodrošina vietu elektroinstalācijai un nav redzami
-
Starp tradicionālajiem celtniecības materiāliem, kokam ir visaugstākā siltuma uzglabāšanas kapacitāte