top of page

Jūsu ieguvumi izvēlēties EASYWOOD līmēta koka paneļu mājas   

Untitled design (15).png

Koka paneļu mājas ir inovatīva tehnoloģija, kuras būvniecības pamatā ir līmēta laminēta koksne, kas ir rūpnieciski ražots būvmateriāls no atsevišķiem dažādu dimensiju skujkoku koksnes dēļiem, kuri tiek salīmēti savā starpā.
Šādas mājas plusi ir īsāks būvniecības laiks - līdz 50 %, zemākas prasības pamatu ierīkošanā, jo tiek izmantoti gatavi telpiski elementi. Pateicoties būvmateriālu īpašībām mājas siltināšana vai jebkāda veida apšūšana ir paveicama vienkārši, precīzi un ilgtermiņā noturīgi. Būvmateriālu svars ir 5-6 reizes mazāks nekā dzelzsbetonam, tāpēc kravas nogādei nepieciešams mazāk kravas transportu un būvlaukumā- mazāk jaudīga celšanas tehnika. Jāpiemin, ka būvmateriāliem ir augsta uguns un seismiskā noturība, atbilstoši ekspluatējot ēka kalpos vairāk kā 100 gadus. Būvniecības process ir tīrs un kluss, neveidojas atlikumi.

 Kāpēc būtiski ir izvēlēties būvēt no koka? 

Būvējot ēkas no koka, mēs varam ievērojami samazināt būvniecības nozares ietekmi uz klimatu. Koka ēkas spēj uzglabāt lielu daudzumu CO2, kas ir būtisks klimata krīzes apkarošanā. Pētījumi liecina, ka tikai Eiropā koka ēkām ir potenciāls uzglabāt 420 miljonus metriskos tonnu CO2 nākamajos 20 gados. Lai gan ir lielas izredzes, ka koks kā būvmateriāls kļūs aizvien populārāks, joprojām ir daži izaicinājumi, kas jāpārvar, piemēram, ilgtspējīga mežu apsaimniekošana un piegādes ķēdes nodrošināšana.

Inovatīva Tehnoloģija

Būvniecības pamatā ir Līmēta Laminēta Koksne, kas ir rūpnieciski ražots būvmateriāls no atsevišķiem dažādu dimensiju skujkoku koksnes dēļiem, kuri tiek salīmēti savā starpā.

Ekoloģiska Būvniecība

Videi draudzīgs un oglekli iekapsulējošs būvmateriāls. Būves iekšpusē sienas nav papildus jāapšuj vai jāveic apmešana. Būvniecības process ir tīrs un kluss, neveidojas atlikumi.

Viegli Transportējams

Būvmateriāla svars ir 5-6 reizes mazāks nekā dzelzsbetonam, tāpēc kravas nogādei ir nepieciešams mazāk kravas transporta vienību, būvlaukumā  - mazjaudīgāka celšanas tehnika.

Vienkārša Siltināšana

Pateicoties būvmateriāla īpašībām, ēkas siltināšana vai jebkāda veida apšūšana ir paveicama vienkārši, precīzi un ilgtermiņā noturīgi.

Īsāks Būvniecības laiks

Līdz 50% īsāks būvniecības laiks.  Zemākas 
prasības pamatu ierīkošanai. Pateicoties gatavajiem telpiskajiem elementiem montāžas process ir ļoti ātrs

Komunkācijas
 

Paneļos tiek iestrādāti kanāli, kas nodrošina vietu elektroinstalācijai un nav redzami. Urbšanas caurumi elektroinstalācijai iespējami gandrīz visās elementu savienojumu vietās. Visi savienojumi ir vienkārši izpildāmi un ekonomiski izdevīgi

Aizsardzība pret karstumu
 

Starp tradicionālajiem celtniecības materiāliem, kokam ir visaugstākā siltuma uzglabāšanas kapacitāte.

Absorbē saules enerģiju un 

ļoti maz siltuma tiek novadīts mājas iekšpusē.

Uzglabātā saules enerģija nakts stundās tiek izdalīta atpakaļ

Ilgmūžība

Būvmateriālam ir  augsta uguns un seismiskā noturība. Atbilstoši ekspluatējot, ēka kalpos 100 + gadus.

Līmēta koka paneļa gaiscaurlaidība

Lai samazinātu siltumenerģijas patēriņu ēkā, nepieciešams nodrošināt zemu gaiscaurlaidību ēkas norobežojošajās konstrukcijās. Svarīgi saprast, ka ēkas konstrukciju zema gaiscaurlaidība nav saistīta ar “konstrukciju elpošanu” un telpu ventilāciju, bet gan ar konstruktīviem neblīvumiem, kas galvenokārt var veidoties norobežojošo konstrukciju salaidumu vietās. Daudzu Latvijas energoefektīvo projektu vājā vieta ir tā, ka nav atrisināti ēkas gaiscaurlaidības jautājumi.
    Caur dažādiem neblīvumiem ieplūstošā gaisa sasildīšana var veidot pat 40% no kopējiem siltuma zudumiem. Liela nekontrolēta gaisa plūsma rada arī caurvēju, mitruma bojājumus konstrukcijās un telpu pārkaršanu vasarā.
    Tāpēc realizējot katru projektu, tiek pievērsta liela uzmanība šim aspektam. Līmētais koka panelis palīdz mums atrast labāko risinājumu, jo tas ir ideāli piemērots energoefektīvu ēku būvniecībā.

caurl.jpg

Ugunsdrošība

GLT koksnes degšanas process ir stabils un viegli prognozējams, masīvajām koka kolonām, sijām un paneļiem ir ļoti laba ugunsizturība. Koksne degšanas laikā pārogļojas un šī pārogļošanās ievērojami ilgu laiku izolē iekšējās daļas no turpmākiem bojājumiem. Pārogle kļūst par izolācijas slāni, kas novērš pārmērīgu temperatūras paaugstināšanos paneļa nesadegušajā kodolā. Tas ir šis neietekmētais kodols, kas turpina darboties ugunsizturības periodā.

 

Projektēts tiek tā, lai ēku nesošās konstrukcijas garantētu lielu uguns pretestību. Līmētie koka elementi atbilst visām jaunākajām un striktākajām prasībām, tādējādi ugunsgrēka laikā nodrošinot drošu cilvēku evakuāciju. Pēc veiktiem pētījumiem un testiem, atsevišķos gadījumos pastāv iespējamība, saglabāt ēkas nesošās konstrukcijas arī pēc ugunsgrēka.

1.png
2_edited.jpg

GLT paneļu priekšrocības

 • ​​Zemais būvkonstrukciju svars samazina montāžas izmaksas

 • Izgriezumi, urbšanas caurumi un atveres ir vienkārši un precīzi paveicami uz vietas

 • Ātra, ērta un vienkārša montāža

 • Elementu izgatavošana ražotnē būtiski samazina izmaksas

 • Slodzes piemērotas tūliņ pēc montāžas

 • Izmēru stabilitāte pateicoties līmēšanai un tehniskajai žāvēšanai

 • Sagatavošanās darbi var tik veikti neatkarīgi no laikapstakļiem

 • Augsta uguns un ķīmiskā noturība

 • Nav jārēķinās ar papildus laiku materiālu sacietēšanai

 • Zemais būvkonstrukciju svars samazina montāžas izmaksas

 • Zemākas prasības un izmaksas pamatu izveidei

 • Pēc montāžas darbi tiek veikti bez aizkavēšanās

 • Celtniecības laikā neveidojās papildus mitrums ēkā

 • Pateicoties paneļu virsmas kvalitātei, sienas telpu iekšpuse nav jāapšuj vai jāapstrādā

 • Paneļos tiek iestrādāti kanāli, kas nodrošina vietu elektroinstalācijai un nav redzami

 • Starp tradicionālajiem celtniecības materiāliem, kokam ir visaugstākā siltuma uzglabāšanas kapacitāte

4.JPEG
1.JPEG
1ef154e8-85f7-48b5-bfc1-aade0fe3e434.jfi
Photo 08-10-2020, 14 55 45.jpg
IMG_4337.JPG
Photo 08-06-2020, 16 55 53.jpg
IMG_4396.JPG
Photo 08-10-2020, 14 54 15.jpg
WhatsApp Image 2020-05-28 at 16.29.23 (5).jpeg
IMG-20180525-WA0026.jpg
WhatsApp%20Image%202020-05-28%20at%2018.23_edited.jpg
IMG-20180831-WA0011.jpg
WhatsApp Image 2020-05-28 at 16.29.23 (2).jpeg
WhatsApp Image 2021-09-03 at 08.03.09 (1).jpeg
1.jpeg
5.jpeg
3.jpeg
WhatsApp Image 2021-09-09 at 09.00.25 (1).jpeg
Jautā - mēs atbildēsim

Paldies, drīz ar Tevi sazināsimies!

bottom of page