
Kas ir līmēta laminēta koksne?
Līmēta laminēta koksne (angliski glued laminated timber, saīsinājumā glulam) ir rūpnieciski ražots būvmateriāls no atsevišķiem dažādu dimensiju skujkoku koksnes dēļiem, kas salīmēti savā starpā.
Easywood līmētā laminēta koksne ir izmantojama grīdas, jumta un sienu masīvkoka konstrukcijās kombinācijā ar metāla, dzelzsbetona, mūra, cietā akmens konstrukcijām un atbilst visām pašreizējām prasībām būvniecībā vai ēku renovācijā
Tehniskie dati
Fizikālie dati
• Norvēģijas egle
• BS11 (GL24)
• Melamīna sveķu līme
• Virsmas: redzama vai neredzama
• Patiesais blīvums: Rho = 450 kg / m3
• Koksnes mitrums: pēc ražošanas 12 +- 2%

Ūdens tvaiku difūzijas pretestības koeficients: m = 40
• Nominālā siltuma vadītspējas vērtība: Lambda R = 0,13 W / (m x K)
• Dimensiju palielināšanās un samazināšanās raksturīgā vērtība perpendikulāri šķiedrām procentos ar 1% izmaiņu koksnes mitrumam līmētiem kokmateriāliem no skujkoku koksnes = 0,24
Aprēķina piemērs:
Sākotnējais mitrums = 12%;
Beigu mitrums = 16%;
Komponentes platums = 600 mm
Delta = 0.24/100 x (sākotnējais mitrums % – beigu mitrums %) x platums metros = izmaiņas dimensijā mm = 0.24/100 x (12% -16%) x 500mm = 4.80mm

Kāda ir līmētas laminētas koksnes ugunsdrošība?
Koksnes degšanas process ir stabils un viegli prognozējams, masīvajām koka kolonām, sijām un paneļiem ir ļoti laba ugunsizturība. Projektēts tiek tā, lai ēku nesošās konstrukcijas garantētu lielu uguns pretestību. Līmētie koka elementi atbilst visām jaunākajām un striktākajām prasībām, tādējādi ugunsgrēka laikā nodrošinot drošu cilvēku evakuāciju. Pēc veiktiem pētījumiem un testiem, atsevišķos gadījumos pastāv iespējamība, saglabāt ēkas nesošās konstrukcijas arī pēc ugunsgrēka.

Līmēta koka paneļa gaiscaurlaidība
Lai samazinātu siltumenerģijas patēriņu ēkā, nepieciešams nodrošināt zemu gaiscaurlaidību ēkas norobežojošajās konstrukcijās. Svarīgi saprast, ka ēkas konstrukciju zema gaiscaurlaidība nav saistīta ar “konstrukciju elpošanu” un telpu ventilāciju, bet gan ar konstruktīviem neblīvumiem, kas galvenokārt var veidoties norobežojošo konstrukciju salaidumu vietās. Daudzu Latvijas energoefektīvo projektu vājā vieta ir tā, ka nav atrisināti ēkas gaiscaurlaidības jautājumi.
Caur dažādiem neblīvumiem ieplūstošā gaisa sasildīšana var veidot pat 40% no kopējiem siltuma zudumiem. Liela nekontrolēta gaisa plūsma rada arī caurvēju, mitruma bojājumus konstrukcijās un telpu pārkaršanu vasarā.
Tāpēc realizējot katru projektu, tiek pievērsta liela uzmanība šim aspektam. Līmētais koka panelis palīdz mums atrast labāko risinājumu, jo tas ir ideāli piemērots energoefektīvu ēku būvniecībā.
Rūpnieciskās līmvielas - melamīna sveķu līmes uzklāšana

Iepējams izgatavot paneli līdz
15 metriem

Apstrādāto elementu ievietošana presē
